Databáza členov disciplinárnych senátov zvolených z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky - § 119a ods. 1 písm. b) zákona o sudcoch


JUDr. Ivan Roháč (S*)

Mgr. Marián Degma (S*)

JUDr. Viliam Karas (IO**)

JUDr. Štefan Kseňák (IO**)

JUDr. Zoltán Ludik (IO**)

JUDr. Jozef Švarc (IO**)

JUDr. Lenka Kováčová (S*)

JUDr. Eva Behranová (S*)

JUDr. Peter Bebej (S*)

JUDr. Miroslava Janečková (S*)

JUDr. Dagmar Valocká (S*)

JUDr. Rastislav Stieranka (S*)

JUDr. Martin Strážnický (IO*)

doc. JUDr. Mgr. Andrea Olšovská, PhD. (IO*)

Dr. h. c. doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD. (IO**)


(* Sudca)
(** Iná osoba ako sudca)

Zmeny v databáze - § 119a ods. 5 zákona o sudcoch

20. Október 2017
Uplynulo funkčné obdobie člena disciplinárneho senátu: Mgr. Peter Lupták

25. septembra 2017 
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 2. zasadnutí konanom 25. septembra 2017 z kandidátov navrhnutých ministerkou spravodlivosti Slovenskej republiky  za členku disciplinárneho senátu: Dr. h. c. doc. JUDr. Luciu Kurilovskú, PhD.

30. januára 2017 
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 48. zasadnutí konanom 30. januára 2017 z kandidátov navrhnutých ministerkou spravodlivosti Slovenskej republiky za členov disciplinárneho senátu: JUDr. Rastislav Stieranka, JUDr. Martin Strážnický a doc. JUDr. Mgr. Andrea Olšovská, PhD.

27. januára 2017 
Uplynulo funkčné obdobie členke disciplinárneho senátu: doc. JUDr. Lucia Kurilovská, PhD.

28. november 2016
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 46. zasadnutí konanom 28. novembra 2016 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky za členku disciplinárneho senátu JUDr. Dagmar Valockú

24. okóber 2016
doc. JUDr. Jozef Olej, CSc. sa vzdal funkcie člena disciplinárneho senátu

24. september 2016
Uplynulo funkčné obdobie členke disciplinárneho senátu: Mgr. Soňa Pekarčíková

18. júla 2016
Uplynulo funkčné obdobie členom disciplinárneho senátu: JUDr. Iveta Halvoňová, JUDr. Mikuláš Géczi 

30. júna 2016
Zanikla funkcia člena disciplinárneho senátu podľa § 119e ods. 1 písm. c) zákona č. 385/2000 Z. z., JUDr. Denisa Meszárosová

30. mája 2016
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 42. zasadnutí konanom 30. mája 2016 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky za členov disciplinárnych senátov: JUDr. Eva Behranová, JUDr. Peter Bebej, JUDr. Miroslava Janečková

16. apríla 2016
Uplynulo funkčné obdobie členke disciplinárneho senátu: JUDr. Mária Képessyová

29. februára 2016
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 39. zasadnutí konanom 29. februára 2016 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky člena Disciplinárneho senátu: JUDr. Lenka Kováčová, JUDr. Ivan Roháč, JUDr. Denisa Meszárosová

26. februára 2016
Uplynulo funkčné obdobie členom disciplinárneho senátu: JUDr. Denisa Meszárosová, JUDr. Pavol Naď, JUDr. Ivan Roháč

30. november 2015
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 36. zasadnutí konanom 30. novembra 2015 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky člena Disciplinárneho senátu: Mgr. Marián Degma

1. október 2015
Zanikla funkcia člena disciplinárneho senátu podľa § 119e ods. 1 písm. c) zákona č. 385/2000 Z. z., JUDr. David Lindtner

28. september 2015
Súdna rada zvolila na 34. zasadnutí 28. septembra 2015 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti členov Disciplinárneho senátu s účinnosťou od 17. októbra 2015: JUDr. Viliam Karas, JUDr. Štefan Kseňák, JUDr. Zoltán Ludik, JUDr. Jozef Švarc

16. október 2015
Uplynulo funkčné obdobie členom disciplinárneho senátu: JUDr. Branislav Dufala, JUDr. Marcel Kohút, JUDr. Štefan Lesňák, JUDr. Miroslav Bobák

27. január 2015
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 26. zasadnutí konanom 27. januára 2015 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky člena Disciplinárneho senátu: doc. JUDr. Jozef Olej

20. október 2014
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 21. zasadnutí konanom 20. októbra 2014 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky člena disciplinárneho senátu: Mgr. Peter Lupták

14. mája 2014
Mgr. Gabriela Repková sa vzdala funkcie člena disciplinárneho senátu

8. marca 2014
Uplynulo funkčné obdobie členovi disciplinárnych senátov: JUDr. Allanovi Böhmovi

27. januára 2014
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 13. zasadnutí konanom 27. januára 2014 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky tohto člena disciplinárneho senátu: JUDr. Luciu Kurilovskú, PhD.

24. septembra 2013
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 10. zasadnutí konanom 24. septembra 2013 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky tohto člena disciplinárneho senátu: Mgr. Soňu Pekarčíkovú

18. júla 2013
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 9. zasadnutí konanom 18. júla 2013 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky týchto členov disciplinárneho senátu: JUDr. Iveta Halvoňová a JUDr. Mikuláš Géczi

16. apríla 2013
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 6. zasadnutí konanom 16. apríla 2013 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky tohto člena disciplinárneho senátu: JUDr. Mária Képpesyová

26. februára 2013
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 4. zasadnutí konanom 26. februára 2013 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky týchto členov disciplinárnych senátov: JUDr. Ivan Roháč, JUDr. David Lindtner, JUDr. Pavol Naď, JUDr. Denisa Meszárosová, Mgr. Gabriela Repková

2. februára 2013
Uplynulo funkčné obdobie členom disciplinárnych senátov: JUDr. Iveta Gildeinová, JUDr. Mária Képessyová, JUDr. Jana Mičková

7. januára 2013
JUDr. Igor Králik sa vzdal funkcie člena disciplinárneho senátu

31. októbra 2012
Mgr. Fedor Benka sa vzdal funkcie člena disciplinárneho senátu

16. októbra 2012
Súdna rada Slovenskej republiky zvolila na 1. zasadnutí konanom 16. októbra 2012 z kandidátov navrhnutých ministrom spravodlivosti Slovenskej republiky týchto členov disciplinárnych senátov: JUDr. Branislav Dufala, JUDr. Marcel Kohút, JUDr. Štefan Lesňák, JUDr. Miroslav Bobák

29. mája 2012
Vo voľbách členov Súdnej rady Slovenskej republiky, ktoré sa konali 29. mája 2012,  bol za člena Súdnej rady Slovenskej republiky zvolený JUDr. Rudolf Čirč, člen disciplinárneho senátu zaradený v databáze disciplinárnych senátov v zmysle § 119a ods. 1 písm. b/ zákona č. 385/2000 Z. z. o sudcoch a prísediacich a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších predpisov  (ďalej len  „zákon o sudcoch“). Podľa  § 119e ods. 1 písm. d/  zákona o sudcoch funkcia člena disciplinárneho senátu zanikne zvolením sudcu za člena súdnej rady. Vzhľadom na citované ustanovenie,  funkcia člena disciplinárneho senátu JUDr. Rudolfovi Čirčovi 29. májom 2012 zanikla.

30. apríla 2012
Uplynulo funkčné obdobie členom disciplinárnych senátov: JUDr. Tatiana Biedniková, JUDr. Marián Jarábek
a Mgr. Peter Melicher